Evde Krema Nasıl Yapılır?

Makale Okuyucu Puanı:  Yorum Sayısı: 1
Evde Krema Nasıl Yapılır?

Sizlere katkısız, tamamen doğal malzemelerden yapabileceğiniz güzel ve pratik bir krema tarifi sunuyoruz.Bizlerden en çok istenen malzemelerden birisi de ev yapımı krema tarifidir. Ev yapımı krema tarifini aynı gün tüketmeniz gerekiğinide ayrıca belirtelim.

Evde Krema Nasıl Yapılır Malzemeleri

  • 2 su bardağı kadar süt gerekli
  • 3 yemek kaşığı kadar un kullanıyoruz
  • 3 yemek kaşığı kadar mısır nişastası kullanıyoruz
  • 1 yemek kaşığı kadar tereyağı kullanıyoruz

Krema Tarifi

Ev yapımı krema tarifi için ilk olarak çelik ve tabanlı bir tencerede soğuk sütümüzü, unumuzu, nişastamızı ve toz şekerimizi karıştıralım.

Orta ateşte sürekli karıştırarak pişirelim malzemelerimizi. Krema tarifimiz kıvamını almaya başlayıp, yoğunlaşacaktır. Göz göz olmaya başlayınca hemen altını kapatıyoruz. Bir yemek kaşığı tereyağını ekledikten sonra karıştırarak tereyağının erimesini sağlayalım.

Sonrasında mikser ile beş dakika kadar önce yavaş sonra orta hızda çırpalım iyice. Krema yapılışı bitti sayılır. Kremamızı bir kaba koyup buzdolabında muhafaza edebilirsiniz tarifinizde kullanana kadar bir gün boyunca.

Evde krema nasıl yapılır ? Ev yapımı krema tarifi hazırdır. İstediğiniz gibi kullanabileceğiniz ev yapımı krema tarifi ile keyifli tarifler diliyoruz.

Yorumlar

2017-04-28

Şahane bir sunum olmuş ,ellerinize sağlık..

Yorum Yaz